Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

Rideskolestævne med sløjfespring og rideskolemesterskab i springning

juni 26

Vores lækre cafeteria har åbent under hele stævnet

Startliste og tider er foreløbige, der kan ske ændringer – så kom i god tid

For printervenlig udgave af startliste, tryk her

Klasse 1 –bom på jord, side 1

Tid: kl. 11.00 – kl. 13.00

Bane åben for ryttere til fods (banegennemgang): kl. 10.45-11.00

 

Nr

Rytter

Hest

1

Andrea Adrian

Apollon

2

Saga Skyum-Nilsen

Barbara

3

Sebastian Gentzhorn

Robin

4

Victoria Gimlinge

Lotte

5

Malou Vildfeldt

Grete

6

Clara Salling

Barbara

7

Emma Trøjberg

Apollon

8

Astrid B. Jørgensen

Haribo

9

Olivia Bertelsen

Robin

10

Sofie Benzon

Lotte

11

Karmen Clayton

Grete

12

Natalia Bertelsen

Barbara

13

Caroline Roepstorff

Apollon

14

Emilie Rasmussen

Haribo

15

Satine Knudsen

Nicoline

16

Molyan de Franca

Lotte

17

Villa Lundsby

Grete

18

Clara Vindeballe

Barbara

19

Liv Isaksen

Apollon

20

Melani Kok

Haribo

21

Olivia E. Christensen

Nicoline

22

Selma Hjort

Lotte

23

Sara S. Johansen

Barbara

24

Viktoria Christensen

Olaf

25

Senja Ladegård

Barbara

26

Emily Kingsberry

Apollon

27

Mathilde Roepstorff

Kenzo

28

Melissa Hørup

Robin

29

Viola B. Villadsen

Haribo

 

Klasse 2 – 30 cm

Tid: kl. 13.15 – kl. 14.45

Bane åben for ryttere til fods (banegennemgang): kl. 13.00-13.15

 

Nr

Rytter

Hest

1

Kamille Roskjær

Haribo

2

Joanna Karlsson

Barbara

3

Clara S. Jensen

Apollon

4

Vibe Engbo

Grete

5

Ea B. Rasmussen

Lotte

6

Anna Ellefsen

Haribo

7

Mille Guldager

Barbara

8

Sofie Persson

Apollon

9

Carolina Johansen

Grete

10

Lærke Teglhus

Lotte

11

Ida Ellefsen

Haribo

12

Emilia Werling

Barbara

13

Vega

Apollon

14

Vilja B. Villadsen

Nicoline

15

Olivia Tunsted

Kenzo

16

Viktoria Pelinu

Beauty

17

Camille Clemmensen

Haribo

18

Emilie Syberg

Barbara

19

Freja F. Skou

Nicoline

20

Narin Sevrin

Olaf

21

Carla Zangberg

Kenzo

 

Klasse 3 – 50 cm rideskolemesterskab

Tid: kl. 15.00 – kl. 15.45

Bane åben for ryttere til fods (banegennemgang): kl. 14.45-15.00

 

Nr

Rytter

Hest

Tid

1

Kajsa Jordanm

Robin

2

Emma Grundahl

Olaf

3

Isabella Chu

Grete

4

Abby Christiansen

Robin

5

Elena Larsen

Olaf

6

Isabella Damsgård

Grete

7

Mathilde Kroyer

Robin

8

Camille Lundsby

Apollon

9

Anna Lagangs

Olaf

10

Ella Tårup

Robin

11

Katla Ivansdottir

Blackie

12

Josephine Christensen

Apollon

13

Michala Fuhlendorff

Robin

 

Ponytræk: 20 kr

Alle kan få ridetur ned gennem byen og tilbage på en af de udvalgt søde ponyer. Man behøver ikke at være elev på vores rideskole for at kunne være med.

Hjælpere: Alle startende skal hjælpe til ved stævnet. Der ønskes primært hjælp fra forældre/voksne. Der vil komme hjælperlister på Facebook, hvor man booke sig på hjælpepost (varighed 1-2 timer). Har man ikke Facebook skal man kontakte Caroline Skovbach i telefontiden.

Med venlig hilsen bestyrelsen og Caroline Skovbach

Detaljer

Dato:
juni 26
Begivenhed Kategori: